Філіппіни отримали нагороду БАНКНОТА РОКУ за 2022 рік

Міжнародне товариство банкнот (IBNS) оголошує, що його члени з правом голосу вперше обрали Центральний банк Філіппін для отримання щорічної престижної нагороди “Банкнота року” за 2022 рік. З майже 100 нових банкнот, випущених у світі протягом 2022 року, лише 19 були визнані достатньо новими за дизайном, щоб бути номінованими членами IBNS. З самого початку голосування банкнота Філіппін номіналом 1000 пісо була беззаперечним фаворитом.

Банкнота Центрального банку Філіппін, що отримала нагороду, була надрукована Резервним банком Австралії та його 100-відсотковою дочірньою компанією Note Printing Australia. Полімер являє собою значний перехід від бавовни та абаки, що використовувалися раніше. На лицьовому боці банкноти зображено два символи Філіппін – філіппінського орла, що перебуває під загрозою зникнення, та голографічну сампагуїту, національну квітку країни. Дизайн зворотного боку банкноти не змінився порівняно з попереднім випуском номіналом 1000 пісо, на якому зображено природний парк рифів Туббатаха (об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), карту країни та перлину Південного моря. Нащадки трьох героїв Другої світової війни, які раніше були зображені на лицьовій стороні банкноти, були настільки проти зміни дизайну, що Центральний банк продовжить друкувати обидва різновиди банкноти номіналом 1000 пісо. Полімерні банкноти продовжують залишатися фаворитами IBNS і є багаторічними переможцями конкурсу.

Переможці нещодавніх конкурсів “Банкнота року IBNS” – це мініатюрні витвори мистецтва, які представляють популярні теми своєї країни. Ці переможці допоможуть створити чудовий зразок для інших країн, які обмірковують, як вони зрештою розроблятимуть і просуватимуть свої власні нові банкноти. Вдалий дизайн банкноти Філіппін у приємному для ока синьому кольорі поєднує в собі зображення зникаючого виду з екологічним мотивом. Банкнота номіналом 1000 пісо схожа за шириною, але трохи довша за долар США. Поточний обмінний курс 1000 філіппінських пісо (песо) становить приблизно 18 доларів США, 17 євро або 15 британських фунтів стерлінгів на дату цього оголошення.

Друге місце посіли 50-фунтова банкнота Північної Ірландії (Ulster Bank) із зображенням флори/фауни/робітників та 100-фунтова банкнота Шотландії (Bank of Scotland) із зображенням сера Вальтера Скотта та доктора Флори Мюррей. Замикають шістку лідерів голосування алжирський 2000 динар (меморіал мученика з мінаретом), 50 доларів Барбадосу (колишній прем’єр-міністр Еррол Барроу) та єгипетські 10 фунтів (мечеть з пірамідою та стародавня королева). Усі шість банкнот продовжують популярну тенденцію полімерного друку банкнот.

ТОП-10 банкнот 2022 року
1. Филиппины 1000 Писо
2. Північна Ірландія (Банк Улстер) 50 Фунтів
3. Шотландія (Банк Шотландії) 100 Фунтів
4. Алжир 2,000 Дінарів
5. Барбадос 50 Долларів
6. Єгіпет 10 Фунтів
7. Перу 20 Солей
8. Макао 20 Патак
9. Казахстан 20,000 Тенге
10. Багамські о-ви 10 Долларів

Рекомендовані публікації